1. ویکی تِک
 2. chevron_left
 3. بلاگ
 4. chevron_left
 5. نکات مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک

نکات مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک

دانستن نکات مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک، باعث می‌شود تا با آگاهی از انواع دستگاه‌های تزریق پلاستیک و کاربردهای آن‌ها، انتخابی درست داشته باشید. صنعت تزریق پلاستیک، درامد بسیار بالایی دارد اما بدیهی است که بدون یک دستگاه تزریق پلاستیک معتبر و سالم، در ساخت قطعات با مشکل مواجه خواهید شد. از این رو سعی داریم تا در این مقاله با ارائه اطلاعات کافی درباره این صنعت مهم، شما را در خرید دستگاه تزریق پلاستیک نو، آگاه کنیم.

آشنایی با کاربرد انواع دستگاه تزریق پلاستیک

ماشین تزریق پلاستیک با توجه به مکانیزم و نوع عملکرد دارای سه نوع است. هر کدام دارای هویت مخصوص و مکانیزم مخصوص به خود هستند اما در انتها، محصولی که تولید می‌شود یک قطعه پلاستیکی است. قیمت دستگاه تزریق پلاستیک با توجه هر نوعی که وجود دارد، متفاوت است.

دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی

اولین ماشین‌های تزریق پلاستیکی که تزریق پلاستیک ذوب شده به قالب‌های مختلف را انجام می‌دادند، دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی بودند. این دستگاه‌ها در انتهای دهه سی میلادی به بازار آمدند و تا وقتی که در سال 1980، دستگاه‌های الکتریکی وارد بازار شدند، یکی از ماشین‌آلات پر کاربرد بود که طرفداران خود را داشت. در واقع دلیل انتخاب این نوع از دستگاه‌های تزریق پلاستیک با توجه به سلیقه شما، نوع تولیداتی که دارید و همچنین بررسی هزینه‌های مصرفی صورت می‌گیرد.

دستگاه تزریق پلاستیک الکتریکی

مهندس‌های کشور ژاپن در سال 1984، برای اولین بار موفق به تولید ماشین تزریق پلاستیک الکتریکی یا برقی شدند. جالب است بدانید که در ابتدای تولید این دستگاه، مانند یک دستگاه شناخته نشده بود و به دلیل جدید بودن آن، مورد توجه قرار نمی‌گرفت. این در حالی است که در دنیای مدرن امروز، بیشترین آمار خرید دستگاه تزریق پلاستیک، مربوط به دستگاه تزریق پلاستیک برقی است. این دستگاه با موتورهای پر قدرت دیجیتالی خود، مراحل تزریق پلاستیک را به صورت الکتریکی انجام داده و سرعت عمل کار را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. نکته حائز اهمیت در دستگاه برقی این است که می‌توان با تنظیمات تایمر زمان، مراحل تزریق به صورت پشت هم در حالت خودکار و تمام اتومات انجام شود.

دستگاه تزریق پلاستیک هیبریدی

و اما ترکیب کارایی دستگاه‌های هیدرولیکی و الکتریکی، باعث تولید ماشین تزریق پلاستیک هیبریدی شده‌است. تلفیق قدرت دستگاه هیدرولیکی در کنار سرعت و هوشمند بودن دستگاه الکتریکی، دستگاه تزریق پلاستیک هیبریدی را به یک ماشین قدرتمند تبدیل کرده‌است. از این رو در تولیدات قطعه‌های پلاستیکی که ضخامت‌های متفاوتی دارند، کاربردی است و پیشنهاد می‌شود. محصولی که از این دستگاه تولید می‌شود، دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و به همین دلیل، انتخاب خوبی برای خرید دستگاه تزریق پلاستیک است.

نکاتی مهم برای انتخاب و خرید دستگاه تزریق پلاستیک

برای اینکه یک خرید موفق در خرید دستگاه تزریق پلاستیک داشته باشید، باید نکات مهمی را بدانید تا به درستی انتخاب کنید. بنابراین جای نگرانی نیست و تا انتهای این مقاله می‌توانید با افزودن به آگاهی خود، بهترین انتخاب را برای خرید دستگاه نزریق پلاستیک داشته باشید. نکات زیر در این راستا به شما کمک می‌کند.

 • اندازه‌ی هر شات
 • اندازه‌ی پلاتین
 • تناژ
 • فاصله‌ی بین میله‌های رابط
 • شدت حرکت اِجِکتور
 • قیمت
 • محصول

اندازه‌ی هر شات دستگاه تزریق پلاستیک

یکی از نکاتی که باید به در خرید دستگاه تزریق پلاستیک توجه کنید، اندازه‌ی هر شات است که در واقع مربوط به حجم قالب پلاستیک بوده و با حجم تولید شما ارتباط دارد.  در واقع شناسایی اندازه هر شات، باید اولین نکته‌ای باشد که در نظر می‌گیرید. این اندازه نیز باید با توجه به نیاز شما باشد. اگر به هر دلیلی از اندازه‌ی موردنیاز، اطلاعای ندارید؛ به این مورد توجه کنید که اندازه هر شات دستگاه باید بیشتر از 30 تا 40 درصد باشد.

اندازه‌ی پلاتین دستگاه تزریق پلاستیک

چندین تن‌ انرژی قالب‌های تزریق پلاستیک به وسیله پلاتین، کنار هم قرار می‌گیرند. در واقع پلاتین‌، نقش بازوهایی را ایفا می‌کند که وظیفه نگهداشتن کنار هم قالب‌های تزریق را دارد. فشاری که به صفحات پلاتین وارد می‌شود، باعث گرم شدن محیط شده و همگام خنک شدن مواد مذاب، برای شکل دادن قطعات، کاربردی باشد. از این رو، نتیجه نهایی محصول، از اندازه پلاتین تاثیر می‌گیرد.

تناژ دستگاه تزریق پلاستیک

نیرویی که به پلاتین وارد می‌شود، تناژ نام دارد. هر چقدر که این نیروی وارد بر پلاتین، بیشتر باشد؛ قالب‌ها نیز به شکل بهتری در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در نتیجه‌ی این کار، نتیجه‌ی نهایی تزریق پلاستیک، کیفیت‌ بسیار بالاتری دارد.

فاصله‌ی بین میله‌های رابط در دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه‌های تزریق پلاستیک تشکیل شده‌ از میله‌های رابط هستند. این میله‌ها به صورت افقی در داخل دستگاه قرار می‌گیرند. فاصله‌‌ای که بین میله‌ها وجود دارد، به روی فاصله‌ی پلاتین‌ها موثر است و توانایی این را دارد که شکل نهایی محصول را تغییر بدهد. برای اینکه فاصله‌ی مناسب را انتخاب کنید، باید با افراد متخصص این حوزه مشاورت بگیرید.

شدت حرکت اِجِکتور در دستگاه تزریق پلاستیک

یکی از بخش‌های مهم ماشین‌های تزریق پلاستیک، اجکتورها هستند. اجکتورها به وسیله پین‌ها به محفظه‌ی تزریق کمک می‌کنند تا از قالب جدا شوند. به این صورت، مراحل نهایی ساخت قطعه‌ی پلاستیکی آغاز می‌شود. باید این را بدانید که بدون وجود اجکتور، دستگاه شما به درستی کار نخواهد کرد. نکته مهم این است که سرعت و شدت حرکت اجکتورها می‌تواند، در بازه‌ی تولید و کیفیت محصول تاثیرگذار باشد.

قیمت دستگاه تزریق پلاستیک

قیمت دستگاه یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک است. خرید یک دستگاه در صنعت پلاستیک، مانند یک سرمایه‌گذاری بسیار مهم است. صنعتی بنابراین هر چه دستگاهی با امکانات بیشتر را بخرید، به همان نسبت نیز در افزایش درامدتان سود بیشتری خواهید کرد.

محصول دستگاه تزریق پلاستیک

درآمدی که در ماه از طریق دستگاه تزریق پلاستیک به دست می‌آورید، ارتباط مستقیمی با نوع و حجم تولید محصول دارد. این موضوع به زمان تولید طرح‌های گوناگون نیز مرتبط است. با توجه به این موضوعات، باید در هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید تا بیشترین سود را با کمترین میزان هدر رفتن وقت و سرمایه، ایجاد کند.

ورود به صنعت پلاستیک

در حال حاضر نکات مهم در خرید دستگاه تزریق پلاستیک را آموختید و از آن آگاه شدید. در این مقاله با انواع دستگاه‌های تزریق پلاستیک آشنا شدید و کاربرد هر کدام را درک کردید. با اطلاعاتی که به دست آوردید به راحتی می‌توانید با خرید یک دستگاه مناسب، وارد صنعت تزریق پلاستیک شوید و از آن درامد خوبی به دست آورید. البته به یاد داشته باشید که ارتباط با کارشناسان حوزه تزریق پلاستیک به شما در انتخابی ایده‌آل و آشنایی با مدل‌های مختلف هر نوع، کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست