1. ویکی تِک
  2. chevron_left
  3. دستگاه نو
  4. chevron_left
  5. دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک

برای خرید این دستگاه با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین دستگاه را متناسب با نیازتان خریداری کنید.

دستگاه تزریق پلاسنیک و انواع آن
محصولات
معرفی

دستگاه تزریق پلاستیک چیست؟

با استفاده از دستگاه تزریق پلاستیک می‌توان راحت‌ترین و مهم‌ترین روش را برای شکل دادن به پلیمر انتخاب کرد. با توسعه صنعت پلاستیک، تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا دستگاه‌هایی بسازند مواد اولیه پلاستیک را به شکل دلخواه درآورد. نتیجه این تلاش‌ها اختراع ماشین تزریق پلاستیک بود.

نحوه تزریق پلاستیک قبل از ساخت دستگاه

کار شکل دادن به پلاستیک‌ها قبل از اختراع ماشین‌های مدرن تزریقی، بسیار سخت بود. این شکل‌دهی به این صورت بود که برای شروع، قالب‌هایی با دقت و تلاش زیادی تهیه می‌شد. در ادامه آن‌ها در گیره‌های دستی ایجاد می‌شدند و سیلندری با پیستون روی آن سوار می‌شد. اطراف سیلندر را با شعله‌های آتش، گرم می‌کردند و پس از ذوب شدن مواد، با فشار فلکه بالای پیستون مواد داخل سیلندر به داخل قالب، تزریق می‌شد. بعد از سرد شدن مواد داخل قالب، گیره‌ها را باز و تکه‌های قالب را از هم جدا و محصول تولید شده را از آن خارج می‌کردند. جالب است بدانید که همه‌ی این مراحل با دست انجام می‌شد، تا زمانی که دستگا‌های تزریق پلاستیک مدرن امروزی تولید شدند.

انواع دستگاه تزریق پلاستیک

 دستگاه تزریق پلاستیک هیدرولیکی: در این نوع از ماشین‌ها، برای قفل کردن دو نصف قالب به همدیگر از جک‌های هیدرولیکی به صورت فشرده استفاده می‌شود. بعد دانه‌های پلاستیکی، که ذوب شده اند، به درون حفره قالب تزریق می‌شود. هر وقت پلاستیک تزریق شده سرد شد، دو طرف قالب از همدیگر جدا می‌شود و قطعه نیز جدا و خارج می‌شود و تکرار سیکل انجام می‌شود.

دستگاه تزریق پلاستیک برقی: اولین سری ماشین‌های تزریق پلاستیک برقی در ژاپن، سال 1984 وارد بازار شد.

دستگاه تزریق پلاستیک هیبریدی: این ماشین بنا به خاطر سادگی برای استفاده در مدت زمان گذشته به طور چشم گیری معروف شده است. دستگاه تزریق پلاستیک، در کارخانه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که وسایل پلاستیکی تولید می‌کند.

خرید دستگاه تزریق پلاستیک

پیدا کردن دستگاه تزریق پلاستیک معتبر، به علت اینکه تعداد زیادی از افراد در صنعت تزریق پلاستیک، فعالیت می‌کنند؛ سخت شده‌است. بنابراین باید موارد بسیاری را در نظر بگیرید. این دستگاه، انواع دستگاه تزریق پلاستیک شامل دستگاه تزریق پلاستیک برقی، هیبریدی و هیدرولیکی است. برای اطلاع از قیمت دسنگاه تزریق پلاستیک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فرآیند دستگاه تزریق پلاستیک

در فرآیند تولید قطعات پلاستیکی، قالب‌گیری تزریقی جز مهم‌ترین مراحل است. مواردی که برای فرآیند قالب‌گیری تزریقی مورد نیاز است، دستگاه قالب‌گیری تزریقی، مواد پلاستیکی خام و قالب است. در واقع طیف گسترده‌ای از محصولات که از نظر اندازه، پیچیدگی و کاربرد با هم تفاوت دارند، با این روش تولید می‌شوند. به طور کلی در تولید محصول نهایی از موادی مانند پلی پروپیلن، پلی کربنات، تفلون، اکریلیک و … استفاده می‌شود.

فهرست