1. ویکی تِک
  2. chevron_left
  3. دستگاه نو
  4. chevron_left
  5. دستگاه تولید لوله

دستگاه تولید لوله

برای خرید این دستگاه با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین دستگاه را متناسب با نیازتان خریداری کنید.

نام(ضروری)
محصولات
معرفی

دستگاه تولید لوله

دستگاه تولید لوله برای تولید انواع لوله‌ خرطومی، لوله پلیکای برق،  لوله پنج لایه و لوله پلی اتیلن وجود دارد. اکستروژن پلاستیک یک فرآیند تولید با حجم بالا است که در آن پلاستیک خام به درجه ذوب می‌رسد و به شکل یک پروفیل پیوسته در می‌آید. اکستروژن اقلامی مانند لوله، لوله آب، نرده، قاب پنجره، فیلم‌ها و ورق‌های پلاستیکی، پوشش‌های ترموپلاستیک و عایق سیم را تولید می‌کند.

فرایند تولید لوله در دستگاه تولید لوله

دستگاه تولید لوله با وارد شدن مواد خام به آن شروع به فعالیت می‌کند. از آنجا، مواد دیگری به مخلوط اضافه می‌شوند و هر یک از مواد به دقت اندازه‌گیری شده تا از پایداری محصول اطمینان حاصل شود. برخی از نمونه‌های دیگر موادی که ممکن است در عملیات‌های مختلف تولید لوله مورد استفاده قرار گیرند شامل آنتی‌اکسیدان‌ها، عوامل تثبیت‌کننده و احتمالاً فلزات یا ترکیبات پلاستیکی اضافی علاوه بر مواد اولیه مورد استفاده برای لوله‌ها هستند.
این روند با مخلوط کردن دقیق تمام مواد مورد استفاده برای محصول ادامه خواهد یافت. معمولاً این مرحله در برخی از انواع میکسرهای پرسرعت انجام می‌شود که می‌تواند همه مواد را به طور کامل در یک ماده منسجم ترکیب کند.
هنگامی که مواد به درستی مخلوط شوند، فرآیند خط تولید لوله به سمت خنک کردن مواد در محدوده دمایی خاص پیش می رود. از آنجا مرحله اکستروژن آغاز خواهد شد. این بخش از فرآیند برای کنترل اکستروژن مواد پیکربندی شده‌است، و این امکان را فراهم می‌کند که اطمینان حاصل شود تنها مقدار کافی از محصول برای وارد شدن به بشکه دستگاه و تشکیل لوله در یک زمان انجام می‌شود.
در مرحله بعد، مواد بیشتر خنک می‌شوند و به شکل لوله اجازه می‌دهد تا محکم و جامد شود. گاهی اوقات به عنوان مخزن شکل‌دهی شناخته می‌شود، این بخش از خط ممکن است از ماشین‌آلاتی استفاده شود تا لوله را در معرض گرما و سرمای متناوب قرار دهد تا به شکل‌دهی نهایی لوله‌کشی کمک کند.

مرحله نهایی خط تولید لوله شامل برش و انباشته شدن بخش‌های تکمیل شده‌است. به طور معمول، برش نیمه خودکار است و به کارگران این امکان را می‌دهد که در صورت لزوم، برش را تنظیم کنند. تجهیزات برای چیدن قسمت‌های برش خورده بر روی تخت یا داخل ظروف هنگام بیرون آمدن از خط تولید لوله استفاده می‌شود. بخشی از این بخش‌های تمام‌شده برای آزمایش کنترل کیفیت استخراج می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که دسته فعلی با استانداردهای تعیین‌شده توسط شرکت مطابقت دارد.

به طور کلی این فرآیند با تغذیه مواد پلاستیکی( گلوله‌ها، گرانول‌ها، تکه‌ها یا پودرها) از یک قیف به داخل بشکه اکسترودر شروع می‌شود. این ماده به تدریج توسط انرژی مکانیکی تولید شده با پیچ‌های چرخشی و بخاری‌هایی که در امتداد بشکه قرار گرفته‌اند، ذوب می‌شوند. پلیمر مذاب سپس با فشار وارد یک قالب می‌شود که پلیمر را به شکلی در می‌آورد که در طول خنک شدن سخت می‌شود.

کاربرد دستگاه تولید لوله

دستگاه تولید لوله برای تولید لوله‌هایی با قطرهای مختلف به عنوان جایگزین قالب‌های اکستروژن استفاده می‌شود. لوله‌ها در هر اندازه‌ای می‌تواند باشد و در منطقه سیستم آبرسانی کشاورزی، سیستم آبرسانی معماری، روسازی کابل ها و غیره تولید می‌شود. محصولات این دستگاه تولید لوله‌های آب، لوله زهکشی و غیره است.

فهرست