1. ویکی تِک
 2. chevron_left
 3. دستگاه نو
 4. chevron_left
 5. دستگاه گرانول ساز

دستگاه گرانول ساز

برای خرید این دستگاه با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین دستگاه را متناسب با نیازتان خریداری کنید.

محصولات
معرفی

دستگاه گرانول ساز

دستگاه‌های گرانول ساز به‌منظور بازیافت ضایعات پلاستیکی و انواع زباله‌ها طراحی و ساخته می‌شوند. درنتیجه دستگاه‌های گرانول ساز نقش بسزایی در تولید مواد اولیه پلاستیکی برای کارخانه‌ها و تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی دارند.دستگاه گرانول ساز وظیفه ساخت گرانول یا پلاستیک دانه دانه را برعهده دارد.

روند کار دستگاه گرانول ساز

در روند این دستگاه، پلیمرهای قابل بازیافت برای ساخت مواد جدید در دستگاه گرانول ذوب می‌شوند و به صورت دانه های ریز از انتهای دستگاه بیرون می آیند.مواد اولیه پلیمری به وسیله پیچ‌های داخل دستگاه گرانول‌ساز فشرده شده و سپس ذوب می‌شوند. سپس از طریق پمپاژ کردن، آن‌ها را به سمت نقطه خروجی دستگاه هدایت می‌کنند. رشته‌های خروجی گرانول بعد از بریده شدن توسط تیغه دستگاه اکسترودر (گرانولساز)به صورت گرانول یا همان دانه‌های ریز درمی‌آیند. این دانه‌ها حرارت بالایی دارند و از طریق نیروی گریز از مرکز به سرعت چرخانده می‌شوند تا در تماس با هوا سرد شوند.

کاربرد دستگاه گرانول ساز

مواد اولیه‌ی تولید قطعات پلاستیکی به شکل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند که یکی از این اشکال گرانول است. گرانول‌ها یا دانه‌های ریز پلیمری که برای ساخت قطعات پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند از متداولترین انواع مواد اولیه هستند. این مواد توسط دستگاه‌های متنوعی به قطعات پلاستیکی تبدیل می‌شوند و هر یک از این دستگاه‌ها به شیوه‌ی مخصوص به خود قطعات را تولید می‌کنند. در این میان برخی از دستگاه‌ها به‌طور خاص برای کار با گرانول‌های ترموپلاستیک طراحی شده‌اند که به تولیدکنندگان قطعات پلاستیکی اجازه می‌دهند تا با کمترین میزان هزینه و دورریز مواد اولیه، قطعات موردنظر خود را به‌صورت انبوه تولید کنند.

این دستگاه‌های اختصاصی که با نام دستگاه گرانول ساز شناخته می‌شوند، می‌توانند شما را در فرآیند تولید قطعات پلاستیکی یکپارچه چندین پله جلو بیندازند و با حذف هزینه‌های اضافی فرآیند تولید شما را به سودآورترین نوع تولید تبدیل کنند.

گام های موردنیاز قبلا از استفاده دستگاه گرانول ساز

  • تفکیک کردن پلاستیک بر اساس جنس و نوع
  • خشک کردن و تمیز بودن مواد اولیه جهت خوراک‌دهی
  • از قبل گرم کردن مواد، جهت گرفتن ظرفیت بالاتر

اجزای دستگاه گرانول ساز

  • قیف
  • سیلندر
  • مارپیچ
  • تنظیم‌کننده دما
  • همزن و ناقل

ویژگی‌های دستگاه گرانول ساز چیست؟

یک دستگاه گرانول یا اکسترودر باید دارای گیربکس و سیلندر و مارپیچ با کیفیت باشد.
شاسی دستگاه: شاسی دستگاه بخشی از دستگاه است که در واقع دستگاه روی آن سوار می‌شود و می‌توان گفت اسکلت اصلی دستگاه است. شاسی دستگاه باید سنگین شد توجه داشته باشید در دستگاه گرانول یک حرکت دورانی صورت میگیرد و اگر وزن شاسی کم باشد موجب لق زدن در دور های بالا و در نتیجه از بین رفتن و خورده شدن مارپیچ میشود
استفاده از قطعات الکتریکی با کیفیت: اگر سازنده از قطعات الکتریکی بی کیفیت استفاده کند، سبب می‌شود که قطعات در کوتاه مدت نیاز به تعویض داشته باشند و علاوه بر هزینه تعویض هزینه ی خواب تولید هم نصیب شما می‌شود.

وظیفه دستگاه گرانول ساز

 وظیفه دستگاه گرانول ساز پایان دادن به فرآیندی نیمه‌ تمام از طریق فرآیندهای شکل‌دهی پیشرفته است. انواع این فرآیندهای شامل چگال کردن، نرم کردن، هموژنیزه کردن، تغییر ماهیت شیمیایی مواد( باز فعال کردن) و … هستند. پس از فرآیند شکل‌دهی، محصول تحت تاثیر سایر فرایندها از قبیل جامدسازی به وسیله فشار هوا یا برق انداختن، می‌تواند ویژگی‌های جدیدی کسب کند. وظیفه دستگاه گرانول‌ساز به طور کلی شکل‌دهی به مواد است.

فهرست